Artık Proficiency Sınavı Kabusunuz Değil!

Merakla beklenen üniversite tercih sonuçları ÖSYM tarafından nihayet açıklandı. Bundan sonra bizi bekleyen süreç ilk olarak kayıt işlemlerini gerçekleştirmek daha sonrasında ise eğitime başlayacağımız üniversitenin Proficiency sınavını geçmek olacaktır.

Peki bu Proficiency sınavı nasıl bir sınavdır?
Proficiency sınavı üniversitelere yeni başlayan öğrencilerin İngilizce seviyesini ölçen yeterlilik sınavıdır. Üniversitelerin kendilerine göre sınav yöntemleri, çeşitlilikleri farklılık gösterebilmektedir. Bir çeşit hazırlık sınıfını atlama (muafiyet) sınavı da denilebilir. Çoğunlukla öğrencilerin korkulu rüyası olan bu sınav aslında sistematik şekilde çalışılıp, ufak bir destek alınarak çokta rahat geçilebilecek zorluktadır. Bunu kabus olarak görmekten vazgeçmek bizim elimizdedir.

Beşiktaş Amerikan Kültür olarak biz de bu süreçte öğrencilerimizle birebir olarak yakından ilgilenmekteyiz ve her aşamasında öğrenciyi desteklemekteyiz. Genellikle listening, reading (grammar) , writing ve speaking aşamalarından oluşan bu sınav geçerlilik notu 60 olarak üniversitelere göre ufak değişiklikliler sergileyen şekilde uygulanmaktadır. Şimdi  üniversite hayatımızı bir sene kısaltmak bizim elimizde geç kalmadan bu işi ciddiye alan bir dil okuluna gelin ve başarıyı garantileyin.