page loader
BEŞİKTAŞ AMERİKAN KÜLTÜR Seperator Blog Seperatorİmdat! Yardım Edin! TOEFL da Kendimi Geliştirmem Lazım

İmdat! Yardım Edin! TOEFL da Kendimi Geliştirmem Lazım

15.12.2016
|
BEŞİKTAŞ AMERİKAN KÜLTÜR
|
Paylaş:

TOEFL sınavında kendimi nasıl geliştirebilirim sorusu öğrenciler tarafından en çok sorulan sorudur. Halbuki asıl soru;  “nereden başlamalıyım?” olmalıdır. Kendinizi TOEFL'ın dört bölümünde de geliştimeniz gerektiğinden bu soru size biraz zor ve karmaşık gelebilir.

Ama asıl olan, kendinize doğru sorular sormanızdır. mühim olan kendinizin nerede başarılı olup ve nerede başarısız olduğunuzu belirlemenizdir. İlk olarak yapabileceklerinize odaklanın, ve önceliğiniz zayıf ve güçlü yanlarınızı belirlemek olsun. Sizin için en zor kısımdan çalışmaya başlayabilirsiniz. ardından da özel olarak pratik yapmanız gereken ingilizce becerilerinize vakit ayırabilirsiniz.
İmdat! Yardım Edin! TOEFL da Kendimi Geliştirmem Lazım
TOEFL 'ın  size zor gelen bölümünün farkında olmalısınız. Eğer TOEFL 'ın belirli bir seviyesinde iyisen, size zor gelen kısımları üzerinde  düzenli olarak pratik yapmak isteyebilirsiniz, böylece iyi olduğunuz kısımlarda da gerilemezsiniz.

Mesela varsayalım ki, TOEFL dinleme ve okumada iyisiniz, ama hala  TOEFL konuşmada o kadar da rahat değilsiniz.  Dinleme ve okuma becerilerinizle TOEFL konuşma puanınızı yükseltebilirsiniz.

TOEFL’ ın bölümlerinin geliştirmeniz, sizin özel test becerinize bağlıdır. Bu nedenden dolayı da  öncelikli olarak TOEFL deneme testindeki mevcut puanınızı değerlendirmek gerekir. Bu beceriler sizin geniş çapta dil bilginiz değil, teste özgürüdür.  Aşağıda kendinize toefl  testi becerilerinizi sormak için sorular vardır.

  • Hangi TOEFL bölümleri benim için daha zor ve ya daha kolay?

  • TOEFL okuma soru türlerinden hangisi benim için daha kolay, hangi bölümde daha çok zorlanıyorum?

  • Hangi  TOEFL dinleme soru türleri benim için daha zor veya daha kolay?

  • TOEFL  serbest  konuşma bölümümü mü,  entegre konuşma bölümü mü benim için daha kolay?

  • TOEFL yazma kısımlarından hangisi benim için kolay veya zor?


    Bunları belirlerdikten sonra uygun kaynaklarla bol bol pratik yaparak TOEFL canavarını alt edebilirsiniz!