page loader
BEŞİKTAŞ AMERİKAN KÜLTÜR Seperator Blog SeperatorMerhaba İngilizce’ye gönül vermişler!

Merhaba İngilizce’ye gönül vermişler!

30.12.2016
|
BEŞİKTAŞ AMERİKAN KÜLTÜR
|
Paylaş:

İnsanlar genelde neden vakitlerini İngilizce çalışmaya harcamaları gerektiğini düşünür, ya da bu bilgiyi hayatlarında nasıl uygulayacaklarını hayal ederler. Bugün İngilizce’nin ne kadar faydalı olduğundan ve nelerin kullanışlı olduğundan bahsedeceğiz.
Merhaba İngilizceye gönül vermişler!
İletişim fırsatları sonsuz!
İngilizce anadili olarak konuşan sayısı olarak birinci dil olmayabilir, ama bu onun en popüler dil olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Hatta dünyada İngilizce iletişim kuran 2 milyar insan var, bu da neredeyse dünyadaki  insanların çeyreğine tekabül ediyor. Dünyadaki insanların dörtte biriyle konuşabildiğiniz bir dili düşünün, fırsatlar sonsuz!

Peki ya internet?

Bugünlerde pek çok insan internetsiz bir hayatı düşünemiyor bile, peki ya internetten en iyi nasıl faydalanırız? Eğer ki İngilizce konuşabiliyorsanız internetteki içeriklerin neredeyse %50’sini sorunsuz bir şekilde okumanız mümkün. İnternetteki sayfaların sayısı düşünüldüğünde bu gerçekten de büyük bir rakam. Ulaşabileceğiniz bilgiyi hayal edebiliyor musunuz?

Peki ya kariyer?
İngilizce konuşabilen insanların sayısı bir yana, İş dünyasının da dili günümüzde İngilizce. Demek istediğimiz şey şu ki, eğer iyi derecede İngilizce biliyorsanız, iş dünyasında da daha kolay bir yola sahip olacağınız söylenebilir.
İş dünyasındaki en önemli dil olmasının yanı sıra, İngilizce aynı zamanda göklerin dili. Tüm hava yolları ve trafik kontrol ünitelerinde ortak dil olarak İngilizce kullanılıyor. Yani pilot olmak istiyorsanız, İngilizcenizin tozunu almanız gerek.

Kendinizi geliştirmeye hazır mısınız?
Hangi dili öğrenirseniz öğrenin, öğrenmeniz gereken bilgiye bakıp gözünüzün korkmaması imkansızdır. Ancak pozitif bir tavır takınmak bu noktada çok önemlidir ve hedefinizinden sapmamanıza yardımcı olur. Bizim önerimiz şu ki her gün 20 dk ayırmak, bir gün 4 saat ayırıp sonra sırtınızı dönmenizden kat be kat daha iyidir.

Kendinize inanın ve İngilizcenizi bugün geliştirmeye başlayın. Çünkü sizi götürebileceği yollar sonsuz!